Bitgesell Projesi Hangi Avantajları Sunuyor?

Bitgesell Projesi Hangi Avantajları Sunuyor?

Bitgesell, 2020 yılında geliştirilen ve geride kalan 2 sene içinde geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı başaran bir coin. Bitgesell, Bitcoin kod yapısı üzerinde inşa edilmiş bir proje olması nedeniyle, Bitcoin ile benzer özellikler gösteren bir coin. Bununla birlikte Bitgesell’de Bitcoin’den farklı birçok yön de mevcut. Her iki kripto para da, 21 milyon maksimum arza sahip ve benzeri bir blokzincirine sahip. Ancak Bitgesell ile Bitcoin arasındaki farklarda, BGL’nin sunduğu yenilikler, birçok analiste göre BGL’nin geleceğin Bitcoin’i olabileceğini gösteriyor.

BGL daha güvenli, daha hızlı

Bitgesell coin, eşler arası elektronik nakit transferinde merkeziyetsiz bir yapıya sahip. Sansürlenemez, geri döndürülemez blokzinciri Bitgesell’i güvenli kılıyor. BGL ağında, Bitcoin’in sahip olduğu Segwit protokolü yüzde 100 olarak uygulanıyor. Bu durum, Bitgesell’i en güvenli coin’ler içinde yer almasına neden oluyor. Buna ek olarak, Bitgesell’in çok hızlı işlem gerçekleştirilebilen bir ağ olduğunu söylemek gerekiyor. Bitgesell ağındaki blok boyutları oldukça küçük. Bitcoin’de bir blok 4 MB yer kaplarken, BGL ağında ise bir blok 0.4 MB yer kaplıyor. Bu durumun en önemli avantajı, BGL ile yapılan bir işlemde 10 kat daha hızlı bir şekilde işlem yapma olanağı sunması. Bitcoin ağının yavaş olması, elektronik ödeme amacı ile kullanılmamasına neden oluyor. BGL ise bu yönüyle, internete bağlı olan herkesin dünyanın herhangi bir yerinden ödeme yapması için ideal altyapıyı sunuyor.

Coin yakımı

Bitgesell’in sahip olduğu coin ekonomisi, BGL’nin değerini artırmak üzerine kurulu. BGL’nin en iyi yanlarından biri, maksimum arza sahip bir coin olması. Bu durum, BGL’de arz artırımı kaynaklı değer azalması gibi bir riskin söz konusu olmamasını sağlıyor. BGL ağında gerçekleşen işlemlerde, düzenli olarak coin’ler yakılıyor. Bu süreç nasıl oluyor derseniz, BGL’deki işlem ücretlerinin yüzde 90’ı yakıma gönderiliyor. Yakılan coin’ler bir daha dolaşıma giremeyeceği için, arzın düşürüldüğü BGL’de talebin sabit kalması durumunda dahi, coin fiyatı yükselebilir.

Yarılanma süresi

Coin dünyasında, Bitcoin ve aynı teknik kod altyapısına sahip projelerde en önemli konular içinde yarılanma süresi de yer alıyor. Bitcoin ağının en temel özelliklerinden biri olan yarılanma, blok ödüllerini madenciler için yarıya indiriyor ve zorluk 2 kat artıyor. Bu durum her zaman coin’in fiyatının yükselmesine neden oluyor. Öyle ki Bitcoin ilk dönemlerinde 1 doların altında işlem görürken, birkaç halving sürecinin ardından, talebin de artması ile Bitcoin fiyatı 69 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bitgesell’de yarılanma yılda 1 kere oluyor. Bu durum, BGL’nin BTC’ye göre 4 kat daha hızlı yarılanmasına neden oluyor. Bu anlamda BGL sahipleri, ellerindeki coin’in çok daha hızlı değerleneceğini varsayabilir.

Madencilik

BGL madenciliği, ağ içindeki işlemlerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde devam etmesi adına önemli. Segwit protokolünün uygulandığı Bitgesell ağında, madencilik Bitcoin’e göre çok daha kolay. Bitcoin madenciliğine benzeyen bir yapı sunmasına karşın Bitgesell ile madencilik yaparken, çok daha düşük enerji sarfiyatı madenciler için avantaj sunuyor. Buna ek olarak, işlem ücretlerinin yüzde 90’ının yakılması ve hızlı yarılanma gibi konular, madencilerin elde ettiği BGL’lerin daha hızlı değer kazanması potansiyelini de beraberinde getiriyor. Kripto para madenciliği yapmayı düşünenler için BGL, oldukça avantajlı bir coin olarak gösterilebilir.

Bitgesell, henüz 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen 1 milyon dolar piyasa değerine yaklaşmış bir coin. Sunduğu avantajlarla birçok yatırımcının radarına girmeyi başaran Bitgesell, BGL simgesi ile dünyanın en büyük borsalarından Hotbit’te işlem görüyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İstanbul Evden Eve Nakliyat İle Güvenle Taşının

İstanbul Evden Eve Nakliyat İle Güvenle Taşının

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri Üretimi

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri Üretimi

Doğum Günü İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Doğum Günü İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir