Doğum Günü İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Doğum Günü İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Çiçekler görünüş ve kokularıyla sizleri kendisine hayran bırakıyor. Bitkilerin ve çiçeklerin faydaları saymakla bitmez. Evinize ve iş yerlerinizde dekoratif hoş bir görünüm sağlıyor ve orada bulunmasıyla havadaki kimyasal maddeleri de kendi üzerinde toplayıp insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlıyor. Türkiye bu bakıma çok elverişli bir ülke her türlü çiçeğe yatak olan topraklarımızla çiçekler gelişimlerini daha güzel tamamlıyorlar. Çiçeğin bizim hayatımızda Osmanlıdan kalma başka bir yeri de vardır. Lale devrini hepiniz duymuşsunuzdur.

Osmanlı toprağının her bir köşesi rengârenk lalelerle döşenmiş ve binlerce lalenin dikilmesiyle dönemin adını bile kapsamış. Ayrıca bir kültürün yapıtaşıdır. Osmanlıda başka bir gelenek olan hasta bir balkonuna konulan kırmızı çiçeklerin dışarıdaki insanları uyarıcı etkisi vardır. Kırmızı çiçeklerin bulunduğu çiçeklerin sokağında çocuklar ve seyyar satıcılar hastayı rahatsız etmemek için daha sessiz olurlar. Bir çiçeğin insanın fiziksel sağlığı açısından öneminin aynı zamanda ruhsal sağlığı açısından da bir o kadar önemli olduğunu vurguluyor.

Denildiği gibi kokusuyla ve asıl çiçek tarafı olan taç yapraklarıyla göze, ruha ve aynı zamanda sağlığımıza etki ediyor. Çiçeklerin üremeleri ise erkek organın polenleri ile dişicik borusunun etkileşimi ile döllenme ardından da tohum meydana gelir. Daha sonra bu tohumla toprakta can bularak yeşerir, filizlenir ve yeni bir bitki olarak karşımıza çıkar. Sizde sevdiklerinize çiçekçilerden çiçek alın kendinizi ve onu mutlu edin.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bitgesell Projesi Hangi Avantajları Sunuyor?

Bitgesell Projesi Hangi Avantajları Sunuyor?

İstanbul Evden Eve Nakliyat İle Güvenle Taşının

İstanbul Evden Eve Nakliyat İle Güvenle Taşının

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri Üretimi

Kuyumcu Vitrin Malzemeleri Üretimi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir