E2 Vizesi Nedir Nasıl Alınır?

E2 Vizesi Nedir Nasıl Alınır?

E-2 vizesi nedir sorusuna cevap arayanlar son derece önemli olan bu vize türüyle ABD’de oturum izni alabilmektedir.

E2 vizesi nedir sorusuna cevap arayanlar bu vize türünü kullanarak Amerika’da oturum izni alabilmektedir. Yatırımcılar veya yatırım şirketi çalışanları için uygundur. Amerika Birleşik Devletleri ile ticaret ve nakliye anlaşması imzalamış bir ülkenin vatandaşı olmanız gerekir.

Veya merkezi bir ABD Ticaret Anlaşması ülkesinde bulunan bir şirketin çalışanı olmanız gerekir. Aksi halde geçersiz bir iş fikri sizi zarara uğratacak ve sonuç vermeyeceği için maddi kayıplara neden olacaktır.

Yatırım Yap Vatandaşlık Kazan

Nitelikleri karşılıyorsanız veya yatırımla ilgili bir işle meşgul olmak için Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret etmeyi planlıyorsanız, E-2 vizesi almaya hak kazanacaksınız. Bununla birlikte, diğer birçok vize türünden farklı olarak, E-2 vizesinin düzenleme için yıllık bir sayı sınırlaması yoktur. Ancak belirli şartlara sahip olduğunu kanıtlayan herkes bunu alabilecektir.

Ama isterseniz EB 5 yatırımcı vizesi gereksinimlerini karşılamak için daha yüksek meblağlar da tercih edebilirsiniz. Ayrıca, yatırım ABD ekonomisinin büyümesini teşvik etmeyi amaçlamalıdır Örneğin, Amerikalı işçileri işe alarak yeni işler yaratmak vb. ve şirketler söz konusu olduğunda, ABD’de kayıtlı bir ofislerinin olması gerekli olacaktır.

Vatandaşlık Kazanılabilir Mi?

Kuşkusuz, E-2 vizesi almak için temel şartlardan biri, Amerika Birleşik Devletleri ile Ticaret ve Seyrüsefer Anlaşması imzalamış bir Devletin vatandaşı olmaktır. Bu şartı karşılamıyorsanız, merkezi Amerika Birleşik Devletleri ile bir anlaşma imzalayan bir eyalette bulunan bir şirketin çalışanı olmalısınız.

Bununla birlikte, Green Card Çekilişi katılımı sağlayarak da vatandaşlık elde etme oladılığınızı deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu konuda danışmanlık yapan bir şirketle çalışmak olacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Sağlıklı ve Güvenli İşler İçin Osgb

Sağlıklı ve Güvenli İşler İçin Osgb

Manisa Osgb ve İş Güvenliği Hizmetleri

Manisa Osgb ve İş Güvenliği Hizmetleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir