Elektronik Sigara Temizliği Ve Bakımında Bunları Yapın

Elektronik Sigara Temizliği Ve Bakımında Bunları Yapın

E-sigara Pod Mod insanların hayatlarına girdiğinden beri birçok kullanıcıya ulaşmıştır. Bu elektronik sigara cihazları kullananlara birçok olanak sunuyor, ancak onlardan kazanabileceğiniz bazı şeyler bulunuyor. Bu elbette “e-sigara temizliği”. Aslında yine kendiniz için temizlik yapmış olursunuz.

E-sigaranızın likit haznesini ve atomizerini temizlemek önemlidir ancak temizlik de ürüne özeldir. Ama temelde aynı, alacağınız cihazların temizliğini en ince ayrıntısına kadar sorgulamayı unutmayın. E-sigaralar her 10 günde bir olmak üzere haftalık olarak temizlenmelidir, bu sağlığınız ve cihaz performansınız için idealdir.

Likit Tankı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Sürekli aynı likiti kullanırsanız bir süre sonra kullandığınız likitin aroması likit haznesinde sabitlenmeye devam edecektir. Yeni bir sıvıya geçiş, sıvı haznesindeki eski ve yeni sıvıların lezzetlerini karıştırır. Bu durum genellikle hoş değildir ve nihayetinde yeni başlayanları e-sigara kullanmaya zorlayacaktır. Bu sorunun çözümü basittir. Sıvı kaplarımız temiz olmalıdır. Bildiğiniz gibi iki çeşit sıvı kabı vardır. Tabii ki, ikisini temizlemek farklıdır.

İç likit tankı temizliği: Öncelikle e-sigaradan tüm ayrılabilir parçaları çıkarmalısınız. Bölünmüş parçalar için bir kaba (kâse gibi) sıcak su döktükten sonra suyun soğumasını beklemelisiniz. Bu işlemi toplam 4 kez tekrarlayın. Nane veya mentol aromalı bir sıvı kullanıyorsanız, kalan kokudan kurtulmak için suya biraz elma sirkesi ekleyin. Sıvı deposunu ve parçalarını tamamen kuruduktan sonra takabilirsiniz.

Dahili sıvı haznesinin temizlenmesi: Dahili sıvı haznesi kağıt mendil ve pamuklu çubukla temizlenebilir, ancak iyice temizlenmelidir. Ayrıca atomizer temizliğine de özen göstermeniz ve e-sigara kullanımınıza ve nefesinize göre haftada bir veya 10 günde bir değiştirmeniz gerekiyor.

Coil Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Pamuk ve telden oluşan bir One Hit Wonder coili, e-sigarada bir tür filtre görevi görür. Kullanım sıklığına bağlı olarak tel kararmaz ve pamukta yanma oluşur. Sarılmış bir pamuk makarası kullanıyorsanız, pamuk telini sık sık kontrol etmeli ve pamuğu değiştirmelisiniz. Coil’den tel ve pamuk çıkarılarak, sıcak su dolu bir leğende durulayabilirsiniz.

Hazır coil kullanıyorsanız, haftada bir veya 10 günde bir değiştirmelisiniz. Coil’iniz ve e-sigaranızı temizleyerek daha verimli sigara içebilir ve daha temiz duman elde edebilirsiniz. Ancak, bir e-sigara satın alırken temizlik hakkında bilgi almalısınız. E-sigaranızı temizlemenin sağlığınız için, ön temizliğin de sağlık için önemli olduğunu unutmayın. Güvenilir olan, buhar sitesinden ürünü temin edebilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Spa Hizmeti

Spa Hizmeti

Burun Estetiği Neye Göre Fiyatlandırılır?

Burun Estetiği Neye Göre Fiyatlandırılır?

Diş Eti Hastalıkları Nedir? Geçmeyen Diş Eti İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Eti Hastalıkları Nedir? Geçmeyen Diş Eti İltihabı Nasıl Tedavi Edilir?

Sağlık Haberi İncele

Sağlık Haberi İncele

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir