Manisa Osgb ve İş Güvenliği Hizmetleri

Manisa Osgb ve İş Güvenliği Hizmetleri

Öncelikle OSGB, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi anlamına gelmektedir. İşveren firmalar, iş yerlerinde en az 50 işçi çalıştırıyorsa bu işyerinde İşyeri Sağlık Ve Güvenlik Birimi kurulur. Bu birim en az bir iş yeri hekimi, yapılan işin tehlike oranına göre en az bir iş güvenliği uzmanı ve yapılacak çalışmalara yardımcı olması için diğer personelden oluşmaktadır. Manisa OSGB ‘de bu şekilde faaliyet gösteren bir İşçi Sağlığı ve Güvenliği birimidir. Yani bir işyeriniz varsa ve en az 50 işçi çalıştırıyorsanız Manisa İş Güvenliği firmasıyla irtibata geçerek beraber çalışmaya başlayabilirsiniz.

OSGB’ler sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak amacıyla işin akışını engellemeden, işçilerin sağlık gözetimi, çalışma ortamının gözetimi, ilk yardım ve acil müdahale, eğitim danışmanlık ve bilgilendirme, kayıt ve istatistik gibi görevleri yerine getirirler. OSGB işyerinde oluşabilecek her türlü sağlık ve güvenlik tehlikelerine karşı Düzeltici ve Önleyici Faaliyetleri inceler ve düzenler. İşçilerin sağlık gözetimi için ayrıca işçilerin sağlığını korumak için OSGB işçilere her türlü sağlık hizmetini vermekle yükümlüdür.

OSGB ilk yardım ve acil müdahale için kaza, yangın, doğal afet gibi durumlarda yapılması gerekenlerin planlamasını yapıp bu planı işverene sunar. İşveren tarafından onaylanan plan işyerinde belirli yerlere asılır ve konuyla ilgili gerekli eğitim verilip bilgilendirme yapılır. OSGB yıllık değerlendirme raporu için yaptığı her işlemi kayıt altına alır. Ve yılsonunda bu raporu hazırlayarak işverene, İş Sağlığı ve Güvenliği Kuruluna ve Genel Müdürlüğe gönderir. OSGB hizmeti alınan firma ile işveren arasında yönetmelikte belirlenen şartlar dâhilinde sözleşme yapılması zorunludur. Bu sözleşme 3 nüshadan oluşmaktadır. Nüshaların biri işveren, biri OSGB firmasına diğeri de Genel Müdürlüğe gönderilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

E2 Vizesi Nedir Nasıl Alınır?

E2 Vizesi Nedir Nasıl Alınır?

Sağlıklı ve Güvenli İşler İçin Osgb

Sağlıklı ve Güvenli İşler İçin Osgb

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir