Tek Taş Fiyatları 2021

Tek Taş Fiyatları 2021

Mücevhercilik birden fazla uzmanlık çalışmasını gerektirmektedir. İnsanlık bu teknolojiye Mısır’da ve Anadolu’da (Mezopotamya’da) M.Ö 4 bin yılsonların da ancak ulaşabilmiştir. İlk insanların kullandığı ilk mücevher taş devrinde erkeklerin taktığı renkli deniz kabuklarıydı. Günümüzde herkesin ulaşabileceği ve çoğu zaman maliyeti olmayan deniz kabuğu bir mücevher olmaktan çıkıp sıradanlaşmış olsa da bir zamanlar insanlar için değerli olan bir eşyaydı.17. Yüzyılın Avrupa’sında artan elmas miktarıyla doğru orantılı elmasların kesim ve şekil teknikleri de artmıştır. Böylece pırlanta yüzükler, pırlanta küpeler ve kolyeler meydana çıkmış o zamandan bu yana kadınların göz bebeği oluvermişlerdir.Dünyanın en geçerli ve en çok değer gören taşlarından biri olarak kabul edilen elmas bilinen en sert maddedir. Yaşamın temel elementi kabul edilen karbonun saf kristalize oluşumundan elde edilen basit bir kimyası olmasına rağmen işlenmesi oldukça zordur ve birçok teknik konuda uzmanlık gerektirir. Diğer birçok taşa göre daha fazla ışıltı veren elmasın çok çeşitli renkleri vardır ve optik özelliklere sahiptir.

Elmasların berraklığı ve göz kamaştırıcı kristal yapısı binlerce yıldır insanların dikkatini çekmiş aynı zamanda da hayranlığını kazanmıştır. Son yıllar da ise farklı alyans modelleri ve alyanslar oldukça popüler olmuştur. Fiyatlarından bahsedecek olursak bu fiyat aralığı oldukça geniştir. Hemen hemen her bütçeye uygun bir alyans yüzük bulabilirsiniz. Alyanslar evli ve ya sözlü çiftler için olmazsa olmazlardır. Hem erkeklerin hem de bayanların parmaklarına taktıkları alyans yüzükler oldukça değerli ve kıymetli yüzüklerdir. Yakında evlenecek, sözlenecek ya da nişanlanacak iseniz sizde hemen alyans beğenmelisiniz. Bunun için tam olarak şuan da yani bu yazıyı okuyorken hemen ara vererek arama butonunuza 2021 tektaş modelleri yazmalısınız. Bunun dışında tüm kuyumcularda da bulabileceğiniz 2021 alyans modelleri mevcuttur. Alyans yüzükler için sayısız model olduğunu söylemek mümkün. Bunu tüm kuyumcular da ve her yerde bulabilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra günümüz modası olan tek taşlara da değinmeliyiz. Gelişen teknoloji pırlantanın daha iyi işlenmesine olanak sağlayarak ortaya muhteşem tek taş pırlantalar çıkmasını sağlamıştır. Tek taş fiyatları günümüzde oldukça yüksek olarak kabul ediliyorlar ama hemen hemen her bütçeye uygun pırlanta bulmak mümkün. Bu kadar değerli taşlar olunca da bu iş üzerinden para kazanmak isteyen fırsatçılar doğması da muhtemel oluyor. Günümüzde tek taş pırlanta alacaklar özellikle çok dikkat etmelidirler. Kesinlikle almak istedikleri mağazayı ziyaret etmeliler. Online alışveriş yapmaktan mümkün oldukça kaçınmalılar. Değerli olan ürünlerin sahtelerinin çıkması çok uzun sürmez. Kısa sürede çoğalırlar. Bu taklit ürünler neredeyse gerçeklerinden ayırt edilemeyecek kadar iyi yapıldıkları için kandırılmanız da kolay olabilir. Bunun için dikkat etmemiz gereken önemli hususlar ve püf noktalar tabi ki de vardır. Tek taş fiyatları günümüzde oldukça farklılık gösterebilmektedir. Tabi bu durum sizin aklınıza hemen 100 – 200 TL gibi komik rakamlar getirmemelidir. Şuan da en ucuz tek taş fiyatı olarak 1500 TL’yi söylememiz yanlış olmayacaktır.

Gerçek tek taş pırlantalar belli ağırlıkta olduklarından dolayı suya atıldıklarında batarlar. Taklit pırlantalar ise genelde suda batmazlar.Gelelim loş ışıkta bile göz kamaştıran bu değerli taşın maliyetine. Tek taş fiyatları karat arttıkça büyür. Karat pırlanta ürünlerinde kullanılan bir ağırlık birimidir. Karat arttıkça fiyatta artar. Pırlanta ürünleri (tek taş yüzük, tek taş küpe, tek taş bilezik ve aklınıza gelen tüm pırlanta ürünleri) taşıdığı karat ağırlığı ile doğru orantılıdır. Tek taş fiyatları hakkında daha fazla bilgi isterseniz kaliteli pırlantanın adresi thales pırlanta ‘yı ziyaret edebilirsiniz.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir